Стіни: облаштування, монтаж і ремонт

Фарбування стін
Фарбування стін

При ремонті приміщень можна використовувати два види монтажу стін – кладка з використанням цегли, газо- або пінобетонного блоку, гіпсових плит, або робити стіну з гіпсокартону. Якщо площа приміщення дозволяє, можна робити стіну капітальною – робити цегляну кладку (або з блоків).

У капітальної стіни є два недоліки: перший ряд матеріалу потрібно укласти на надійну підставу – на плиту перекриття або фундамент (у приватному будинку або на першому поверсі), і для цього необхідно частково видаляти дерев’яну підлогу (по лінії проходження стіни). Другий недолік – в багатоповерхових будинках капітальна стіна повинна знаходитися над такою ж стіною на нижньому поверсі: не допускається монтаж «підвішених» стін через загрозу обвалу – стіна має велику вагу. Але є свої плюси таких стін: до них застосовне облицьовування стін, можливість кріплення важких виробів (полиць, модних ліжок-шаф, що складаються), вони гірше пропускають сторонні шуми і краще зберігають тепло.

Монтаж стін з використанням гіпсокартонних систем простіший: не потрібно розбирати підлоги, час монтажу в рази менше, після установки системи не потрібне обштукатурювання стін. І з урахуванням цього вартість матеріалів разом з роботою обійдуться не дорожче за цегляну стіну, але набагато швидше. Перевагами гіпсокартонної стіни є недоліки стіни цегляної – її можна вмонтовувати де завгодно – її вага незначна, підлоги залишаються цілими і загальна площа під стіною менше, ніж під стіною з цегли: це допомагає економити простір. Недоліки – погана шумоїзоляция і невеликі допустимі навантаження на поверхню стіни.

Але є великий плюс – фарбування стін з гіпсокартону набагато простіше і дешевше: звичайно для цього використовуються вододисперсійні фарби, які дешевше за масляні або акрилові, і простіше в їх нанесенні.