Технологія виробництва плитки

Плитка Kerama Marazzi
Плитка Kerama Marazzi

Багато переваг плитки обумовлені виключно технологією її виготовлення. Часто процес виробництва починається вже з підбору необхідної сировини: карбонатів, глини і кварцового піску. Глина додає пластичність, пісок — розміри, а карбонати – щільність.

Суміш для виготовлення плитки може готуватися двома основним способами. Скрупульозно не описуватимемо ці процеси, важливо, що в результаті виходить порошкоподібне тісто, яке поступає на формувальну лінію.

Формування також може бути трьох видів: ручна, пресування і екструзія. Практично всі сучасні вироби випускаються методом пресування під високим тиском, який максимально підвищує міцність матеріалу. Сушка – це наступний етап, в результаті якого максимально скорочується об’ємне співвідношення води у виробах, вона проводиться в камерах з гарячим повітрям.

Для нанесення глазурі використовуються самі різні варіанти і матеріали, випалення здійснюється при температурі 200-1200 градусів. Для кожного варіанту колекції підбирається свій конкретний режим. Випалення може бути як одноразовим, так і багатократним, це залежить від необхідності одержувати або насичені кольори, або блідіші.

Виробництво плитки тротуарної йде за двома технологіями: вібропрессування і вібролиття. При першому способі використовується жорстка суміш і мала кількість води, в другому – пластифікатори. Бетонне тісто поміщається в змащені форми з гуми, пластика або поліуретану. Потім відбувається віброформовка, ущільнення і витримка. Витягання готових плиток здійснюється шляхом занурення у ванни з водою. Для виготовлення якісного продукту важливо мати надійне і сучасне устаткування, точне дотримання технологій і режимів виробництва.