Види сучасної мозаїки

Скляна мозаїка в басейні
Скляна мозаїка в басейні

Мозаїка – невеликі плитки або пластинки, з яких викладається малюнок. Вона була винайдена ще в глибокій старовині римлянами і греками, потім заповзятливі італійці стали використовувати такий метод як декорування соборів і будинків місцевої знаті. У середині 18 століття мозаїка підкорила і нас.

Існує декілька видів мозаїки:

— інкрустація – це декоративне оформлення дерев’яних поверхонь кісткою, перламутром, металом або деревом;
— блокова мозаїка – метод складання з кам’яних брусків або плиток однотипних блоків з орнаментом;
— інтарсія – використання дерев’яних елементів в створенні малюнків;
— маркетрі – особливий вид мозаїки, яка створюється за допомогою шматочків матеріалу з липкою зворотною поверхнею, що дозволяє швидко наклеювати елементи;
— паркетрі – родзинкою цього методу є паркетний малюнок.

Мозаїкою обробляють стелі, стіни, сходинки, підлоги, виготовляють скляні вітражі. Сходинки декорують мармуром або керамікою, що додають оригінальний стиль і затишок приміщенню. Вони добре миються і надовго зберігають привабливість. Таким чином оформляють театри, адміністративні будівлі, спортивні комплекси. Сьогодні такий вид обробки знаходиться на піку популярності, все частіше його застосовують для оформлення котеджів і заміських будинків.

Скляна мозаїка – найбільш поширений вид оформлення інтер’єру. Вона водостійка, морозостійка і ударостійка, не схильна до впливу мікроорганізмів і грибків. Застосовується для декорування фасадів будівель і для внутрішньої прикраси приміщень.

Смальтова мозаїка відрізняється від скляної великим різноманіттям і насиченістю колірної палітри. Мозаїка з нетрадиційних матеріалів – гідна альтернатива стародавнім методам: метал, платина і золото сьогодні є безперечною ознакою розкоші.