Як обробити стіни своїми руками

Обробка стін своїми руками
Обробка стін своїми руками

Ремонт своїми руками сьогодні під силу практично кожному, якщо є голова, руки-ноги і бажання що-небудь змінити в будинку. Ремонт своїми руками допомагає економити достатньо багато коштів, які можна вкласти в якісніші матеріали. Змінити інтер’єр квартири або освіжити стіни офісу — відповідальний процес, і обробка стін вимагає грамотного підходу, навиків і знань в цьому процесі.

Для косметичної обробки стін знадобиться не дуже багато матеріалів і часу, і далеко не професійні навики. З матеріалів знадобляться шпаклівка, грунтовка і покриття для стін – фарба, шпалери, гіпсокартон або матерія.

Перший етап – ремонт і вирівнювання стін. Якщо стіни мають сколи, тріщини і вибоїни, їх шпаклюють гіпсовими сумішами. Вирівнювати і ремонтувати стіни, якщо ухвалено рішення їх фарбувати фарбами або обклеювати шпалерами – за гіпсокартоном недоліків видно не буде.

Другий етап: після висихання відремонтованих ділянок або облаштування гіпсокартону поверхню стін (гіпсокартону) обробляють грунтовкою: це допоможе добре триматися фарбі або шпалерам, і перешкоджатиме появі грибка або цвілі. Після висихання шару, грунтовки, із стіни видаляють пил, і можна переходити до останнього етапу.

На третьому етапі обробки стіни своїми руками поверхню фарбують, білять або обклеюють шпалерами. Якщо це фарбування – бажано використовувати валик: це допоможе рівномірно наносити фарбу. При обклеюванні стін шпалерами процес починають від вікна – в цьому випадку стики полотен менш помітні.

При проведенні капітального ремонту при обробці стін знадобляться електротехнічні навики – заміна електропроводки при такому ремонті обов’язкові. Якщо ви робите ремонт європейського рівня, можна наносити на стіни декоративні елементи – вони кріпляться легко, якщо використовувати сучасні клейові суміші.